Novinky

Další úspěšná nominace seriálu #martyisdead, tentokrát na mezinárodní televizní cenu Emmy

Martin Kožíšek

29. září 2020

Seriál #martyisdead má jako první v historii České republiky šanci získat prestižní mezinárodní televizní cenu Emmy (kategorie krátkých seriálů). O vítězích se rozhodne 23. listopadu na slavnostním vyhlášení 48. ročníku International Emmy Awards v New Yorku. Na vzniku seriálu se podílelo i sdružení CZ.NIC, a to prostřednictvím projektu Bezpečně na netu.

„Seriál zobrazující téma kybešikany se začal připravovat již v roce 2018 a předlohou mu byly skutečné případy. Osmidílný thriller je unikátní i tím, že se tým scénáristů spojil s odborníky na rizikové chování na Internetu, psychology nebo policií, se kterými konzultoval jednotlivé scény. #martyisdead věrně prezentuje postupy útočníků, které z dětí lákají intimní materiály nebo je vydírají,“ uvedl Martin Kožíšek, vedoucí projektu Bezpečně na netu a jeden z odborníků podílejících se na tomto projektu.

Mezi další úspěchy seriálu patří nominace i v anketě Křišťálová Lupa 2020 - Cena českého internetu, ve které nyní bojuje v kategorii nejlepší on-line video. Minulý rok uspěl #martyisdead na festivalu Serial Killer, kde získal ocenění pro nejlepší webový seriál střední a východní Evropy. Seriál bude představen také na mezinárodních festivalech SerienCamp, Austin Film Festival a Marseille Web Fest.

Jednotlivé epizody seriálu včetně dalších informací k tématu kyberšikany najdou zájemci na webu projektu Bezpečně na netu.