Novinky

Sdružení CZ.NIC bude dále řídit projekt Safer Internet, v plánu je řada novinek

Martin Kožíšek

6. dubna 2021

Máme to potvrzeno! Sdružení CZ.NIC získalo i pro letošní rok podporu Evropské komise a bude nadále provozovat národní Safer Internet Centrum. To se věnuje aktivitám, které jsou zaměřené na zlepšení on-line bezpečnosti dětí v České republice a prevenci v této oblasti. Společně s naším sdružením je partnerem Linka bezpečí. V letošním roce představíme několik novinek. Tou první je vznik seriálu pro děti na téma mediální gramotnost, který bychom rádi představili v září na Zlínském filmovém festivalu a jehož režisérem bude Pavel Soukup, který stál i za oceňovaným seriálem #martyisdead.

Druhou novinkou je rozeslání nástěnek na téma bezpečného chování v kyberprostoru na všechny základní školy, kterých je téměř 4200. S nástěnkami zároveň dorazí do škol i materiály jiných organizací, které mohou žáci nebo učitelé využít ve výuce.

V projektu se budeme nadále věnovat lince Stoponline.cz, která se věnuje nahlašování závadného obsahu na Internetu, zejména pak dětské pornografie. Mezi dalšími aktivitami bychom rádi zmínili výzkum rizikového chování dětí v dětských domovech, testování www škol na možné zranitelnosti nebo letní kampaň na Hate Speech. Také bychom rádi navštěvovali školy, pokud nám to situace dovolí.
 

Od dnešního dne zároveň dochází ke sloučení našich facebookových stránek Bezpečně na netu a STOPonline.cz do jedné s názvem Safer Internet Centrum ČR.


Aktivit máme naplánovaných opravdu hodně, tak nám držte palce, ať se nám podaří udělat Internet zase o něco bezpečnější.