Novinky

Zapojte se do Dne bezpečnějšího internetu

Martin Kožíšek

6. února 2023

Den bezpečnějšího internetu se připomíná ve více než 180 zemích po celém světě, a to vždy druhé únorové úterý. Letos tento den připadá na 7. února a slavíme ho již po dvacáté. Koordinátorem tohoto dne pro Českou republiku je národní Safer Internet Centrum, které spravuje sdružení CZ.NIC.

Kdo se může zapojit?

Zapojit se do tohoto dne může úplně každý. Pod heslem „Společně pro lepší internet“ vyzýváme všechny, aby se přidali a připomenuli všechny aktivity, které mohou pomoci udělat internet lepším a bezpečnějším místem. Akce není určena jen organizacím, které se zabývají bezpečností, prevencí, vzděláváním a intervencí na internetu, ale je vítaná účast široké veřejnosti včetně dětí, studentů a rodičů samotných nebo státních a vzdělávacích institucí.

Sdílejte a označujte

Dejte nám vědět, pokud jste se rozhodli do Dne bezpečnějšího internetu zapojit. Nezapomeňte své příspěvky na internetu a sociálních sítích označovat oficiálními hashtagy #SaferInternetDay a #SID2023, snáze tak vyhledáte i aktivity ostatních.

Rádi byste se v úterý 7. února zapojili do oslav Dne bezpečnějšího internetu, ale nevíte jak na to? Tipy pro jednotlivé věkové skupiny naleznete v naší příručce.