O nás

Kdo jsme

Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, přebralo od roku 2019 koordinaci národních aktivit zaměřených na zlepšení on-line bezpečnosti dětí v České republice. Novým projektem Bezpečně na netu navazujeme na úspěšné počiny mezi které patří vybudování a provoz linky pro hlášení nelegálního obsahu STOPonline.cz, spolupráce na osvětovém seriálu Jak na Internet nebo vydání knih Jak na Internet bezpečně a ON-LINE ZOO.

Naším hlavním cílem je přispívat k tomu, abychom udělali Internet bezpečnější. V rámci nového projektu bychom rádi vytvořili síť spolupracujících institucí, které se zabývají rizikovým chováním na Internetu, poradenstvím a vzděláváním v této oblasti. Součástí projektu je i vytváření metodických materiálů, které budou určeny nejen učitelům ale i rodičům. Pro všechny pak budeme nabízet širokou škálu vzdělávacích kurzů.

Do nového projektu je od začátku zapojena také Linka bezpečí, která bude moci díky tomuto partnerství navýšit své kapacity zaměřené na případy spojené především s kyberšikanou, sextingem nebo lákáním na nebezpečné schůzky.

Tento projekt vznikl díky podpoře Evropské komise prostřednictvím Nástroje pro propojení Evropy a navazuje na projekt Safer Internet, který skončil v prosinci roku 2018.

Partneři:

mall.tv logo

Nová internetová televize, která spustila své vysílání na podzim roku 2018. Naše cíle jsou jednoduché - ty nejvyšší. A tak se pro vás chceme stát tím nejlepším místem na internetu.

e-bezpeci logo

Projekt E-Bezpečí je celorepublikový certifikovaný projekt zaměřený na prevenci, vzdělávání, výzkum, intervenci a osvětu spojenou rizikovým chováním na internetu a souvisejícími fenomény. Projekt E-Bezpečí je realizován Centrem prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého ve spolupráci s dalšími organizacemi. 

linka bezpečí logo

Posláním Linky bezpečí je poskytovat kvalitní a snadno dostupnou pomoc dětem, studentům a všem, kteří jednají v jejich zájmu. Linka bezpečí pomáhá s řešením náročných životních situací i každodenních starostí a problémů.  Poskytuje krizovou intervenci a poradenství pro klienty z celé České republiky prostřednictvím telefonu, chatu a emailu.

NÚKIB logo

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) je ústředním správním orgánem pro kybernetickou bezpečnost včetně ochrany utajovaných informací v oblasti informačních a komunikačních systémů a kryptografické ochrany.

jsns.cz logo

Jeden svět na školách je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. Již od roku 2001 přispíváme k výchově zodpovědných mladých lidí, kteří se orientují v současném světě, otevřeně a kriticky přistupují k informacím, nejsou lhostejní, chtějí ovlivňovat a také skutečně ovlivňují dění kolem sebe.

seznam.cz logo

Seznam.cz je česká společnost založená v roce 1996. Domovskou stránku Seznam.cz navštíví denně více než 3,5 milionu reálných uživatelů a dosah všech služeb, které spadají pod českou internetovou jedničku, je až 95 % internetové populace v ČR.